Tagasi

3 põhjust, miks tuleb kontrollida üürniku tausta

Kui oled otsustanud oma kinnisvara üürile anda, siis tahad veenduda, et see oleks heades kätes. Oleme välja toonud peamised punktid, miks on mõistlik teha oma üürnikule taustakontroll:

  1. Kuigi seadusega on lubatud eluruumi väljaüürimisel küsida üürnikult kuni kolme kuu üüri ulatuses tagatisraha, siis tavapäraselt küsitakse tagatisraha vaid ühe kuu üüri ulatuses. See ei pruugi olla piisav, et katta maksmata jäetud arveid või korteris tekitatud kahju. Paljudel juhtudel on sellisele riskikäitumisele viitavad faktorid olemas juba enne üürilepingu sõlmimist, nendele lihtsalt ei pöörata tähelepanu.
  2. Kas teadsid, et suur osa maakleritest ja üürivahenduse teenuse pakkujatest ei kontrolli tegelikkuses sinu üürniku tausta? Enamasti küsitakse inimeselt taustainformatsiooni, kuid tihti ei hakata sellega midagi peale. Ka erinevate registrite päringutesse suhtutakse üsna pealiskaudselt, kontrollides heal juhul vaid maksehäireid, kuid see ei ole piisav, et veenduda üürniku sobivuses.
  3. Potentsiaalse üürniku taustakontroll välistab juba varakult need huvilised, kes teavad, et nende tausta kontrollimise järel võib selguda asjaolusid, miks sa nendele oma kinnisvara usaldada ei soovi.