Tagasi

4 nõuannet eluruumi üürileandjale

Eluruumi üürileandjal on huvi oma kinnisvara võimalikult kiiresti välja üürida, et ei peaks ise kandma tühjana seisva korteri kommunaalmakseid või pangalaenu. Kiirustamisega kipuvad aga meelest minema mõned elementaarsed asjad, mis võivad hiljem kalliks maksma minna. Toome välja mõned soovitused üürileandjale, mida tasub meeles pidada:

  1. Kas usaldad üürnikku pimesi või kontrollid, et ta on see, kes väidab end olevat? Küsi alati enne üürilepingu sõlmimist näha oma potentsiaalse üürniku dokumenti, et veenduda tema isikusamasuses.
  2. Heatahtlik üürnik on nõus avama oma tausta – tutvustama end ja oma pere, kellega koos hakatakse üüripinnal elama ning rääkima ka oma töö või sissetulekuallikate kohta. Üürileandjal on õigustatud huvi teada, kes on see inimene, kes hakkab tema kinnisvara kasutama, ning kas tal on võimalik endale seda ka lubada.
  3. Lisaks üürilepingule on mõistlik allkirjastada eluruumi üleandmisel ka akt, milles on välja toodud eluruumi seisukord ning kõik eluruumis olevad esemed ja nende seisukord. Soovitatav on akti juurde lisada ka pildid eluruumist, et vältida hilisemaid vaidlusi.
  4. Arvestades üürnike küllaltki suuri õigusi, on südamerahu hoidmiseks ning hilisemate probleemide vältimiseks mõistlik enne üürilepingu sõlmimist kontrollida isiku tausta. Seda tasuks teha ka siis, kui kasutatakse maaklerteenust.

Loe rohkem taustakontrollist